Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, dzięki któremu można raz na zawsze pozbyć się zbędnego owłosienia, znajdującego się na całym ciele. Najlepsze efekty widoczne są przede wszystkim u pań, które mają ciemne włoski, gdyż w tym przypadku wystarczy jedynie kilka zabiegów. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku kobiet, które mają rude lub blond włosy, ponieważ depilacja laserowa na takich włoskach w ogóle się nie sprawdza. Przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi, warto dowiedzieć się jednak, w jaki sposób przygotować się do niego, aby wszystko odbyło się bez żadnych komplikacji.

Do zabiegu depilacji laserowej koniecznie należy się odpowiednio przygotować, gdyż w innym przypadku mogą pojawić się nieprzewidziane komplikacje w postaci podrażnienia lub spalenia skóry. Obecnie każdy salon kosmetyczny informuje swoje klientki, w jaki sposób przygotować się do zabiegu, a niejedna kosmetyczka oferuje bezpłatną wizytę konsultacyjną, podczas której dokładnie przygląda się włoskom, aby jak najlepiej przygotować pacjentkę i omówić wszelkie szczegóły. Takie spotkania oferują także liczne salony kosmetyczne, które możemy znaleźć we Wrocławiu. Z ich ofertami bezproblemowo zapoznamy się poprzez wyszukiwarkę internetową [informacje: swiaturody.com].

Od czego z reguły uzależnione są przygotowania? Przede wszystkim od koloru i jakości włosów, a także od kondycji zdrowia danej klientki. Warto jednak wiedzieć o tym, iż istnieje kilka ogólnych zaleceń, do których każda kobieta decydująca się na depilację laserową powinna się zastosować. Najważniejszą kwestią jest to, aby już na pół roku przed planowanym zabiegiem zrezygnować z doustnej kuracji retinoidami, gdyż ich stosowanie z równoczesną depilacją laserową może poważnie zaszkodzić zdrowiu. Jeśli chodzi o pozostałe zalecenia, to równie istotne jest zaprzestanie depilacji na około miesiąc przed zabiegiem (można jedynie usuwać włoski za pomocą maszynki do golenia oraz specjalnego kremu, jednak nie można stosować metod, za pomocą których włoski są wyrywane), na dwa tygodnie przed zabiegiem nie wolno przyjmować światłouczulających leków, a także ziół, takich jak nagietek oraz dziurawiec. Kolejną bardzo ważną kwestią jest również to, iż na kilka dni przed zabiegiem nie można się w ogóle opalać, a także używać samoopalaczy oraz bronzerów, ponieważ skóra powinna być blada, gdyż w innym przypadku laser w ogóle nie zadziała, a pieniądze zostaną wyrzucone w błoto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *