Kosmetyka dentystyczna – przykładowe zabiegi

Jeszcze do niedawna wizyta u dentysty kojarzyła się z bólem, dyskomfortem, wysoką ceną oraz mało widocznymi efektami. Jednak te czasy należą już do przeszłości. W tej chwili możemy liczyć na doskonałe efekty przy niewielkim nakładzie środków. Jednym z bardziej popularnych zabiegów, na jaki decydujemy się głównie ze względów estetycznych, jest wybielanie zębów. Kiedyś musieliśmy po prostu się pogodzić z tym, że z natury mamy bardziej żółte zęby lub że winą są nasze nawyki – picie dużych ilości kawy, herbaty oraz palenie papierosów. Przez to traciliśmy pewność siebie i wstydziliśmy się uśmiechać. Dziś wystarczy po prostu odwiedzić stomatologa.

Wrocław jest jednym z polskich miast, w którym zabieg wybielania zębów cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród kobiet. Nie należy już wierzyć także w mity o jego szkodliwości. W tej chwili zęby wybiela się przy użyciu o wiele lepszej, bardziej rozwiniętej i mało inwazyjnej technologii, która nie zaszkodzi kondycji naszych zębów. Inną często stosowaną kosmetyczną procedurą jest wstawianie kompozytowych uzupełnień. Stanowią one doskonałą alternatywę dla popularnych jeszcze do niedawna wypełnień metalowych czy też srebrnych. Te zaawansowane techniki łączenia szkliwa i zębiny pozwalają na rozwiązanie większości problemów z połamanymi zębami. Pacjenci równie często decydują się na zastosowanie porcelanowych fornirów czyli koron, mostów oraz nakładek. Chronią one nasze zęby w miejscach odbarwionych, czyli bardziej narażonych na dalsze uszkodzenia. Potrafią również rozwiązać różne estetyczne problemy, jak na przykład zmniejszyć zbyt duże przestrzenie między zębowe.

Tego typu zabieg wykona dla nas praktycznie każdy dentysta. Wrocław posiada bogatą ofertę gabinetów, w których możemy założyć koronę, most lub nakładkę, adresy można sprawdzić wyszukując dentysta-stomatolog.com > Wrocław. Inną, doskonale znaną i często stosowaną metodą, która ma na celu uzupełnienie luk w uzębieniu, są implanty stomatologiczne czyli sztuczne protezy wstawiane w miejsce braków. Pacjenci skupiają się głównie na walorach estetycznych, jednak tego typu procedura ma również uzasadnienie zdrowotne, chroni bowiem nasz zgryz przed wystąpieniem wad, występujących gdy jego integralność została naruszona. Wszystkie wymienione procedury zapewniają nam szybkie i trwałe efekty, oraz nie powodują bólu i dyskomfortu, ponieważ lekarz przed przystąpieniem do pracy podaje nam środki uspokajające lub znieczulające.

One thought on “Kosmetyka dentystyczna – przykładowe zabiegi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *