Najlepsze zabiegi do cery naczyniowej

Maskowanie popękanych naczynek na twarzy grubą warstwą kolektora, pudru oraz podkładu nie sprawdzi się na dłuższą metę. Takie działanie może jedynie zaostrzyć i tak wrażliwą już cerę. Najlepiej o cerę wrażliwą i naczyniową zatroszczyć się w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Zabiegi na skórę powinny być wykonane przez specjalistów w tej dziedzinie, z wykorzystanie najwyższej jakości preparatów. Warto sprawdzić, czy w miejscu naszego zamieszkania funkcjonują salony kosmetyczne, specjalizujące się w wykonywaniu tego typu zabiegów. W tak dużym mieście jak Gdynia nie powinno być z tym problemu. Z całą pewnością w wyszukiwarce internetowej wyświetli nam się mnóstwo gabinetów, oferujących przeróżne zabiegi na skórę twarzy, jak i całego ciała [➙kosmetyczka Gdynia].

Jakie pośród nich są najlepsze? W przypadku cery naczyniowej salon kosmetyczny oferuje ograniczony zakres usług. Możemy w nim wykonać oczyszczanie skóry, mogą zostać nałożone maseczki regenerujące, jednak na trwałe popękanych naczynek można się pozbyć tylko w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej.

Najskuteczniejsza w walce z popękanymi naczynkami jest laseroterapia. Specjalna wiązka światła jest emitowana na naczynka. Pod wpływem wydzielonego ciepła ulegają one obkurczeniu i zamknięciu. W chwili obecnej nie ma bardziej skuteczniejszej metody. Pod wpływem wiązki lasera zniknięciu ulega większość popękanych naczynek. Terapia laserowa zwykle poprzedzona jest wykonaniem zabiegu mikrodermabrazji. Za pomocą urządzenia z diamentową bądź kwarcową głowicą usuwa się martwy i uszkodzony naskórek. Przy jego wykonywaniu nie towarzyszą żadne dolegliwości bólowe.

Gabinety kosmetyczne oferują jonoforezę. Przy pomocy urządzenia emitującego prąd o określonym napięciu dostarcza się podskórnie składników i substancji odżywczych. Najczęściej są to specjalnie sporządzone preparaty, zawierające składniki stymulujące naprawę zniszczonych naczynek. Naczynka rozszerzają się i pękają głównie pod wpływem ciepła. Rzecz ma się zupełnie inaczej, gdy panują niskie temperatury. Wtedy naczynka ulegają obkurczeniu. Dlatego też zaleca się stosowanie krioterapii. Zabieg wykonuje się z zastosowaniem ciekłego azotu. Pod wpływem jego działania naczynka ulegają zamarznięciu. Laser jest więc najlepszą metodą na popękane i kruche naczynka widoczne na twarzy czy nogach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *