Piaskowanie zębów – sposób na usuwanie osadów

W ciągu całego życia na naszych zębach tworzy się wiele plam, przebarwień oraz nieestetycznych nalotów, które są w stanie skutecznie zniechęcić nas do uśmiechu.

Powstawanie kamienia nazębnego jest bardzo częstym zjawiskiem. Występuje ono głównie u osób, które niedostatecznie dbają o stan swojej jamy ustnej. Należy zwrócić szczególną uwagę na częste szczotkowanie zębów oraz zapobieganie powstawania płytki nazębnej, która tworzona jest przez bakterie. Predysponuje ona do osadzania kamienia nazębnego [tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kamień_nazębny]. W gabinetach stomatologicznych istnieje wiele metod na usuwanie tego nieestetycznego nalotu.

Piaskowanie zębów to jeden z zabiegów stomatologicznych, którego celem jest usunięcie zbędnej płytki nazębnej, zmniejszenie przebarwień oraz zniwelowanie powstałych osadów. Płytka nazębna to osad, który utworzony jest przez bakterie. Czasem może być wymieszany z różnymi resztkami pokarmowymi. W zależności od sposobu odżywania, na naszych zębach mogą się tworzyć różne przebarwienia. Osoby, które często spożywają mocną herbatę lub kawę są bardziej narażone na powstawanie różnego typu nieestetycznych plam na zębach. Zabieg piaskowania zębów pozwoli na całkowite usunięcie płytki nazębnej, nawet z najdrobniejszych zakamarków. Jest on zalecany jako zabieg profilaktyczny, który ma na celu utrzymanie zdrowych dziąseł i zębów.

Warto zadbać, aby piaskowanie odbywało się co pół roku, pozwoli to zapobiec powstawaniu stałych przebarwień, które są oporne na wszelkie metody leczenia. Po wykonaniu zabiegu przez kolejne dwanaście godzin pacjent powinien powstrzymać się od spożywania mocnej herbaty czy też kawy. Warto także nie spożywać wówczas jagód, buraczków oraz innych produktów, które zawierają w sobie naturalne barwniki. Aby na długo móc cieszyć się efektem pięknych, czystych zębów, należy codzienne dokładnie szczotkować je po każdym posiłku, wykonując ruchu wymiatające. Pozwalają one na znacznie dokładniejsze usunięcie płytki nazębnej. Niestety z zabiegu piaskowania nie mogą skorzystać pacjenci, którzy cierpią na stany zapalne dziąseł lub alergie. Przeciwwskazaniem jest także astma oraz pylica.

Zabiegi piaskowania wykonywane są w większości gabinetów stomatologicznych. W Gnieźnie znajdziemy wiele miejsc tego typu [tu: http://dentysta-stomatolog.com/gniezno,1.html], których adresy zostały umieszczone w katalogu o nazwie,,dentysta Gniezno” lub,,stomatolog Gniezno”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *